Mingara Athletics Club

New Members Welcome...

CCRJT RESULTS

Saturday 7 October 2017

Central Coast RJT Week 1

3km

Rego

Name

Time

731

Zac  Martin M 14-16

11.45.0

433

Roger   Martin M 50-59

13.52.4

1101

Bev  Durstan F 50-59

15.59.59

1231

James   Clatworthy M 10-13

16.19.6

1229

Dean  Clatworthy M 50-59

16.20.2

     
 

Walk

 

355

Greg Rowe

21.46.6

 

Cross Country – A Course

Rego

Name

Time

1235

Spencer  Andrews-Bohringer M 10-13

7.25.0

928

William  Enraght-Mooney M 10-13

7.37.4

1068

Dale  Jones M Open

7.56.8

830

Ernest (Timo)  Leseberg M 10-13

8.05.8

1229

Dean  Clatworthy M 50-59

8.18.9

1234

Sarah  Grant  F U10

8.26.4

929

Dominic  Enraght-Mooney M 10-13

8.36.1

1069

Khali  Vincent F Open

8.50.9

410

Sally  Hunt F 50-59

9.09.9

1236

Richard  Hopping M 40-49

9.26.1

927

Evan  Enraght-Mooney M U10

9.35.6

1

Margaret  Beardslee  F 50-59

9.51.8

358

Paul  Carr  M 50-59

10.08.2

718

Riley   Ashe M 10-13

10.44.7

1102

Cohen  Hopping M 10-13

11.34.0

1101

Bev  Durstan F 50-59

12.17.5

1103

Finn  Hopping M U10

12.18.9

 

Javelin

M/F

Name

No

Best (m)

Place

F

Margaret  Beardslee  F 50-59

1

13.80

1

F

Khali  Vincent F Open

1069

9.55

2

F

Sally  Hunt F 50-59

410

7.88

3

F

Bev  Durstan F 50-59

1101

7.71

4

M

Jarryd  Walter M 17-20

1233

46.49

1

M

Paul  Carr  M 50-59

358

34.60

2

M

George  Papalexion M 40-49

532

32.38

3

M

Jason  Cheney M 40-49

921

26.67

4

M

Cameron  Cheney M 10-13

922

23.15

5

M

Geoff  Crumpton M 60+

972

23.05

6

M

Ken  Stubbs M 60+

594

20.33

7

M

Dale  Jones M Open

1068

14.92

8

M

Ernest (Timo)  Leseberg M 10-13

830

11.28

9

M

Cohen  Hopping M 10-13

1102

6.19

10

 

100m

Heat

Place

Rego

Name

Time

1

1st

612

Ernest  Leseberg M 40-49

12.02

 

2nd

526

Terry  Mihellis M 17-20

12.23

 

3rd

731

Zac  Martin M 14-16

13.13

 

4th

1022

Jakob  Madden M 14-16

13.30

 

5th

1238

Jemma  Psaila F 14-16

14.07

         

2

1st

1233

Jarryd  Walter M 17-20

12.26

 

2nd

921

Jason  Cheney M 40-49

13.13

 

3rd

971

Kia  Prokopiou F Open

13.31

 

4th

1068

Dale  Jones M Open

13.47

 

5th

532

George  Papalexion M 40-49

13.98

         

3

1st

1234

Sarah  Grant  F U10

18.36

 

2nd

831

Elena   Leseberg F 10-13

18.60

 

3rd

966

Corabella  Papalexion F U10

22.86

 

4th

1000

Erica  Leseberg F U10

23.41

4

1st

719

Dion  Papalexion M 10-13

16.97

 

2nd

1231

James   Clatworthy M 10-13

19.71

 

3rd

1102

Cohen  Hopping M 10-13

19.86

 

4th

   

20.20

 

5th

1104

Eli   Hopping M U10

20.23

5

1st

928

William  Enraght-Mooney M 10-13

15.45

 

2nd

922

Cameron  Cheney M 10-13

15.64

 

3rd

1235

Spencer  Andrews-Bohringer M 10-13

16.42

 

4th

830

Ernest (Timo)  Leseberg M 10-13

17.27

 

5th

718

Riley   Ashe M 10-13

17.48

6

1st

1069

Khali  Vincent F Open

15.76

 

2nd

440

Karen  Angell F 50-59

17.02

 

3rd

   

17.73

 

4th

1229

Dean  Clatworthy M 50-59

51.95

7

1st

921

Jason  Cheney M 40-49

13.32

 

2nd

971

Kia  Prokopiou F Open

13.37

 

3rd

1237

Brad  Crane M 14-16

14.26

 

4th

358

Paul  Carr  M 50-59

14.73

8

1st

1068

Dale  Jones M Open

13.51

 

2nd

434

Neil  Fowler M 60+

15.56

 

3rd

719

Dion  Papalexion M 10-13

16.63

 

4th

594

Ken  Stubbs M 60+

19.67

 

5th

972

Geoff  Crumpton M 60+

20.86

 

Long Jump

M/F

Name

Wrist #

Best (m)

M

Jarryd  Walter M 17-20

1233

5.75

M

Jason  Cheney M 40-49

921

5.12

M

Dale  Jones M Open

1068

4.56

M

Spencer  Andrews-Bohringer M 10-13

1235

3.95

M

Cameron  Cheney M 10-13

922

3.76

M

Dion  Papalexion M 10-13

719

3.23

M

Ken  Stubbs M 60+

594

2.67

M

Geoff  Crumpton M 60+

972

1.83

M

Eli   Hopping M U10

1104

1.50

F

Jemma  Psaila F 14-16

1238

4.57

F

Khali  Vincent F Open

1069

3.58

F

Sarah  Grant  F U10

1234

3.08

F

Sally  Hunt F 50-59

410

3.01

F

Corabella  Papalexion F U10

966

2.60

 

800m

Heat

Place

Rego

Name

Time

1

1st

526

Terry Mihellis

2.16.7

 

2nd

731

Zac martin

2.16.9

 

3rd

1022

Jacob Martin

2.17.6

 

4th

433

Roger Martin

2.44.2

 

5th

356

George Papalexion

3.17.7

2

1st

434

Neil  Fowler M 60+

2.40.3

 

2nd

1068

Dale  Jones M Open

2.45.4

 

3rd

830

Ernest (Timo)  Leseberg M 10-13

2.46.2

 

4th

928

William  Enraght-Mooney M 10-13

3.00.00

 

5th

1069

Khali  Vincent F Open

3.17.2

 

6th

1236

Richard  Hopping M 40-49

3.28.6

 

7th

718

Riley   Ashe M 10-13

3.30.0

 

8th

927

Evan  Enraght-Mooney M U10

3.40.4

 

9th

1231

James   Clatworthy M 10-13

4.00.3

 

10th

394

John  Smith M 60+

4.12.4

 

11th

1103

Finn  Hopping M U10

4.27.8